هنر مدرن و نقاشی کودکان
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
 

کودکان و هرگونه فعالیت‌های خلاقه دیگر در کودکان، حس تسلط، لذت بصری و حرکتی، ایجاد نظم ذهنی ابتدایی و مهم‌تر از همه‌ی این‌ها حس بسط اجتماعی و ارتباط با دیگران را سبب می‌شود، نهایتاً این که متخصصان تعلیم و تربیت هنر کودک، هدف آن‌ها را «آفرینش دنیای نمادین» می‌پندارند.

زبان کودکی را شامل اشاره‌ای، بیان تجسمی، نمونه‌پردازی و حرکات ژست و به‌کار بستند اعمال می‌داند. همچنین او اظهار می‌دارد که آرزوی کودک این است که بتواند آن‌چه را که احتیاج به گفتن دارد به وسیله‌ی رنگ و خطوط توصیف کند.

حال سؤال این است که ویژگی‌های مذکور که در هنر کودکان نهفته است، شامل «هنر بودن» می‌گردد یاخیر؟

اولین گروه از هنرمندانی که به نقاشی کودکان توجه کردند، اکسپرسیونیست‌های متقدم بودند. آنان به دلیل نزدیکی روحی و نوع کارکرد هنری‌شان....

 

متن کامل را در ادامه مطلب مشاهده کنید!


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
تاثیر رنگ و طرح لباس
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
 

نتخاب پارچه‌های طرح دار:

به طور کلی در مورد پارچه‌های طرح‌دار ، این موضوع قابل توجه است که : اگر طرح پارچه با رنگ زمینه هماهنگی داشته باشد کمترین اثر و در صورتی که تضاد رنگی بین طرح و زمینه پارچه زیاد باشد ، بیشترین اثر را دارد.

 

پارچه‌های راه راه

خط های افقی :

به طور کلی حطوط افقی به علت هدایت چشم به چپ و راست در هر قسمتی قرار بگیرند ، باعث می‌شود آن قسمت پهن تر به نظر برسد.

خط های افقی پهن :

برای افراد لاغر مناسب است. به علت ویژگی افقی بودن بر پهنای بدن می افزاید و به علت پهن بودن خطوط چشم مسیر عمودی را بیشتر طی می‌کند و کمی در بلندی قد نیز اثرگذار خواهد بود. ( قد شما را زیاد نمی‌کند ، شما بلندقد تر به نظر می‌رسید )

خطوط عمودی :

مهمترین ویژگی این خطوط هدایت چشم از بالا به پایین است و در هر قسمتی که قراربگیرند آن قسمت را بلندتر می‌نمایانند.

خطوط عمودی و پهن :

برای افراد کوتاه قد مناسب است و چون چشم ، در پهنای خطوط حرکت می‌کند ، کمی در چاق تر به نظر رسیدن نیز اثر دارد.

خطوط عمودی باریک با فاصله کم نیز تاثیر خطوط عمودی را دارد.

 

گلدار

بیشترین تاثیر پارچه‌های گلدار مربوط به گل های درشت و روشن یا احتمالا براق است.

هرچه گل‌ها ریزتر و با فاصله نزدیک‌تر به هم دیگر و در زمینه خود پارچه همرنگ باشن، کمترین تاثیر را می‌گذارد. اما هر چه فاصله گل‌ها بیشتر شود و رنگ آن نسبت به پارچه روشن‌تر باشد ( تضاد رنگی با رنگ پارچه داشته باشد ) تاثیر آن افزایش می‌یابدو همان طور که گفته شد بیشترین تاثیر مربوط به طرح‌ها ، گل‌ها و خال‌هایی با رنگ روشن ، درشت و با فواصب زیاد می‌باشد.

پوست‌های معمولی ( نه تیره نه روشن )

افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند می‌توانند تقریبا" از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره می‌تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هردو رنگ می توان استفاده نمود و لی بهتراست پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.

رنگ‌های مناسب این گروه:

 • بژ
 • آبی
 • سورمه ای
 • گندمی
 • مشکی
 • صورتی

رنگ‌های نامناسب این گروه:

 • مغز پسته ای
 • بنفش
 • قهوه‌ای تیره
 • قرمز

تنها رنگ‌هایی که در این گروه اصلا" نباید بکاربرد، رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباس‌های زیتونی یا قهوه‌ای خودداری کنید.

پوست‌های روشن:

این گونه افراد معمولا" موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه‌ای روشن است. رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

رنگ‌های مناسب این گروه:

 • آبی ملایم
 • قهوه ای
 • بژ
 • آبی سیر
 • رنگی غیر از سفید

رنگ‌های نا‌مناسب این گروه:

 • قرمز
 • صورتی
 • نارنجی
 • زرد
 • ارغوانی

در این گروه بطور کلی باید از رنگ‌های خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگ‌های گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

پوست‌های تیره:

افراد تیره پوست معمولا دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره می‌باشند که در این صورت باید لباسی را انتخاب کرد که با رنگ‌ـهای تـیره مـغایرت داشـتـه بـاشـد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می‌گردد.

رنگهای مناسب برای این گروه:

 • صورتی
 • سفید
 • خاکی
 • آبی ملایم
 • طوسی روشن

رنگ‌های نا مناسب این گروه:

 • مشکی
 • قهوه ای تیره
 • فیروزه ای
 • سبز یشمی
 • قرمز تیره

اگر جزء این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگ‌های گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره مــعـمولا" به عنوان لبـاس رسمی کار در نظر گرفـتـه شده و نمی‌توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، لذا سعی کنید بکارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.


 
comment نظرات ()
 
 
شما تحت تاثیر کدام رنگ هستید؟
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
 

متولدین فروردین: سرخ

رنگ سرخ سبب شده تا متولدین فروردین به دفعات عصبانی شوند ولی به محض آن که شراره‌های خشم خاموش شد به سرعت تبدیل به آدم‌هایی شاد و بانشاط می‌شوند. متولدین فروردین افرادی آرمانگرا مصمم و با اراده هستند و از احساسات گرایی خوششان نمی‌آید. هیچ کس نمی‌تواند مثل آنها قاطع و خشن باشد ولی در این حال کمتر کسی معصومیت و عاطفه آنها را دارد. آنها هرگز تحمل شکست را ندارند وبه گونه ای افراطی راجع به نتیجه نهایی هر چیز از عشق گرفته تا مسابقه فوتبال بسیار خوشبین هستند. آنها جنگجویان خوبی هستند و با مغز خود خیلی ماهرانه می‌جنگند. مخالفت دیگران و موانع و مشکلات برای آنها سرگرمی و مایه نشاط است و از آن لذت می‌برند. آنها هیچگاه منتظر موفقیت نمی‌نشینند بلکه با شتاب به سوی آن می‌د‌وند و به همین علت کمتر به دیگران وابسته‌اند.

متولدین اردیبهشت: صورتی

متولدین اردیبهشت خیلی به ندرت نگران می‌شود. هنگامی که کارها مطابق خواست او انجام نمی‌گیرد اخم می‌کند اما عصبانی نمی‌شود! خویشتن داری و صبر از صفات ذاتی رنگ درونی اوست و به مدد همین خصوصیات کارهای خود را خیلی راحت انجام می‌دهد و چیزی نمی تواند مانع او شود. وفاداری و صداقت نسبت به خانواده و دوستان از صفات بارز اوست. همچنین به شجاعت و دلاوری او باید مدال طلا داد چرا که هیچکس مثل او نمی‌تواند این همه از خود مقاومت نشان‌دهد. ممکن است سمج و لجوج باشد ولی بردباری او مثال زدنی است.

متولدین خرداد: نقره ای

رنگ درونی متولدین خرداد آنها را به افرادی دلسوز مهربان  خونگرم و صادق تبدیل ساخته که حرکاتی سریع تر از بقیه ولی دلپذیر دارند. متولدین خرداد از کارهای یکنواخت و تکراری بدشان می‌آید و به همین علت کارهای روزانه باعث می‌شود که فکر کنند همچون پرنده ای در قفس اسیر شده‌اند. این افراد ذاتا بی‌قرار هستند و همواره در پی هیجان و تغییر و تنوع هستند و اگر در یک جا ثابت بمانند افسرده می‌شوند. آنها با مهارت های ذاتی خویش چنان در ذهن مخاطب طوفان به راه می‌اندازند که هیچ کس متوجه تغییر مسیر ذهن نمی‌شود و اینگونه است که می‌توانند به اسکیموها یخ بفروشند و به افراد بدبین رویا !

متولدین تیر : خاکستری

تیرگی رنگ درونی متولد تیر سبب می‌شود که گاهی اوقات بداخلاق شود. چنانچه از کسی ساعت را پرسیدید و با اخم جواب داد یا در سر میز غذا از کسی نمکدان خواستید و با عصبانیت به شما پرخاش کرد احتمالا او یک متولد تیر است که دوباره دچار بدخلقی شده و از زمین و زمان بیزار است.

در این حالت فکر نکنید که از دست شما عصبانی است بلکه او از دنیا ناامید شده است . این حالت او موقتی و گذراست و فورا به همان آدم دلنشین همیشگی تبدیل می‌شود. متولد تیر همچنین قوه تخیل پرقدرت خود را به خوبی تحت کنترل دارد و تمام حالات درونی خود و دیگران را فورا دریافت کرده و در حافظه قوی خود ثبت می‌کند.

متولدین مرداد: طلایی

رنگ درونی متولدین مرداد غروری شاهانه به او بخشیده به طوری که همیشه می‌تواند میزبان باشکوهی باشد. اوبه سختی می‌تواند حس برتری جویی خود بر دیگران کنترل کند و همواره رفتاری فخر فروشانه دارد او برعکس متولدین فرودین که اغلب سعی می‌کند از یک چاه خشک آب بیرون بکشد انرژی خود را بیهوده تلف نمی‌کند و از همین رو یک سازمان دهند خوب است و به راحتی می‌تواند وظایف و اعمال خود را سامان دهد . هر گاه که از خودنمایی دست می‌کشد دستوراتی که صادر می‌کند بسیار موثر هستند .

متولدین شهریور : نارنجی

نخستین موضوعی که در مورد متولدین شهریور جلب توجه می‌کند آن است که وی طوری رفتار می‌کند که انگار مسأله مهمی درذهن خود دارد و او در تلاش است که آن را حل کند. یا گاهی اوقات احساس مبهمی به شما دست می‌دهد که انگار او از چیزی نگران است. این احتمال واقعاُ وجود دارد زیرا نگرانی برای او کاملاً طبیعی است و لبخند دلپذیر او همیشه مشکلات بزرگ او را مخفی می‌کند. این انسان کمال گرا را نمی‌توانید در محافل اجتماعی پیدا کنید. احتمال اینکه تا دیروقت شب در محیط کار او را بیابید بسیار بیشتر از آن است که در میهمانی او را ببینید.در صورت بروز مشکل بهترین کمک کننده می‌باشند علاقه آنها به زندگی و خانواده صادقانه است اهل معذرت‌خواهی و پذیرفتن اشتباه خود نیستند.از موضوع اصلی در زندگی شخصی خود جدا می‌شوند و از رودرو کردن حرف خود با دیگران نگرانی خاص دارند.

متولدین مهر : آبی

رنگ آبی آسمانی فطرتی هنری به او بخشیده که از نور و موسیقی ملایم به شدت لذت می‌برد. تأثیر آرامش و هماهنگی بر سلامتی متولد مهر معجزه آساست. هنگامی که در بستر بیماری می‌افتد قرار گرفتن در محیط عاطفی و خواندن کتاب‌های دلپذیر تأثیر فوق العاده‌ای بر سرعت بهبود او خواهد گذاشت. متولد مهر در هنگام گفتگو با دیگران ابتدا تاجایی که می‌تواند وراجی می‌کند و بعد مشتاقانه به حرف های طرف مقابل خود گوش می‌دهد در دعواهای دیگران همیشه نقش میانجی را بر عهده می‌گیرد و واضاع را آرام می‌کند و صلح و صفا برقرار می‌سازد.

متولدین آبان : سفید

چنانچه از یک متولد آبان بپرسید که می‌تواند به شما کمک کند یا نه به سادگی می گوید: ((بله )) یا ((نه))! بنابراین اگر آدم احساس و زودرنجی هستید از او در هیچ موردی نظر خواهی نکنید زیرا او هر حقیقتی را رک و راست و بی رحمانه بر زبان می‌راند. درپاسخ هم می‌گوید که شما پرسیدید و او جواب داد. متولد آبان اصلاً اهل تملق گویی و دروغ بافی نیست یعنی منش خود را بالاتر از آن می‌داند که دست به چنین کاری بزند. بنابراین اگر شما در موردی تعریف کرد یقین داشته باشید که از صمیم قلب گفته و ارزش آن را بدانید

متولدین آذر: بنفش

متولدین آذر اغلب اوقات شاد و خونگرم هستند. ولی هنگامی که از صمیمیت فطری آنها سوء استفاده شود آنگاه از کوره در می‌روند. عصیان علیه صاحبان قدرت و قوانین و مقررات دست و پاگیر در میان متولدین آذر شایع است. او هرگز از دعوا و در گیری فرار نمی‌کند و از کسی کمک نمی‌خواهد. همچنین متولدین آذر هرگز تحمل این را ندارد که کسی آنها را به نادرستی و عدم صداقت متهم کند. یک اتهام غیر منصفانه و بیجا ممکن است خشم آنها را شعله ور کند پس در نحوه بیان کلمات با متولدین آذر خوب دقت کنید چرا که آنها اول دست به عمل می‌زنند و بعد به عواقب آن می‌اندیشند !

متولدین دی: قهوه‌ای

رنگ قهوه‌‎ای عملگرایی متولد دی را نشان می‌دهد. او برای حکمرانی اصلاً احتیاج ندارد که به خودنمایی بپردازد و ترجیح می‌دهد که دیگران جلو باشند و او قدرت پشت صحنه بماند. البته گاهی متولد دی از یاد می‌برد که بلند پروازی و جاه طلبی خود را مخفی نماید و تا موقعی که رئیس گروه نشود دست به کار نمی‌زند. به یاد داشته باشید که متولد دی همیشه به گونه ای رفتار می‌کند که تصور می‌کنید که مانند پر نرم و بی آزار است اما در حقیقیت مانند میخ محکم و کوبنده است .

متولدین بهمن: زرد

متولدین بهمن ترکیبی از خونسردی عملگرایی و بی ثباتی هستند و به نظر می‌رسد که با افراد همدلی دارند و فقط با چند کلمه صحبت می‌توانند اضطراب آنها را کاهش داده و آرامشان کنند. این توانایی آنها احتمالاً به خاطر سیستم عصبی قوی و پرتوان آنهاست. متولدین بهمن معمولاً در انزوای خواصی فرو می‌روند و مردم معمولاً به درستی آنها را درک نمی‌کنند زیرا به خوبی نمی توانند با دنیای خیالی و آرمانی آنها ارتباط برقرار کنند. متولدین بهمن علیرغم آنکه دوستان زیادی در اطراف خود دارند ولی دوستان صمیمی و نزدیک چندانی ندارند .

متولدین اسفند: سبز

رنگ بخشنده فطرت آنها سبب شده تا اصولاً عاری از هر نوع حرص و طمع باشند. سرشت دلپذیر جذاب و در عین حال تنبل متولدین اسفند شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. او نسبت به همه قید و بندهایی که محدود کننده هستند بی‌اعتناست به شرط آنکه آزادی خیال پردازی را از او نگیرند و بتواند بنا به خواست خود زندگی کند. او همچنین در مقابل توهین ها تهمت ها و نظرات دیگران نیز بی‌تفاوت است بنابراین خیلی به ندرت ممکن است عکس العمل شدیدی از او ببینید. البته فکر نکنید که کلاً آدمی بی‌خیال است.

زمانی که احساساتش جریحه دار شود با زیرکی خاص خود به نیش و کنایه می‌پردازد و طرف مقابل را مورد ریشخند و استهزاء قرار می‌دهد.


 
comment نظرات ()
 
 
اموزش تبدیل عکس به طرح مدادی
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
 

ابتدا عکس مورد نظر خود رو در فتوشاپ باز کنید . مانند عکس زیر :

برای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

برای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

2. مرحله بعدی باید عکس تون رو سیاه سفید کنید و این مسیر رو انجام بدید  Image> Adjustments> Desaturate or press یا دکمه های Ctrl+Shift+U با هم بفشارید تا سریع انجام شود.

برای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

برای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

3.  حالا دکمه های  Ctrl+J  رو بفشارید تا تعداد لایه های عکس تون ۲ عدد بشود  و بعد روی لایه جدید کلیک کنید و این مسیر رو طی کنید .
mage> Adjustments> Invert یا این  دکمه ها رو برای سریع انجام  دادن تغییرات بفشارید  Ctrl+I . نتیجه مرحله ۳ :

رای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

رای مشاهده عکس در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

4. حالا حالت لایه ۲ رو Color Dodge بگذارید . مانند عکس زیر :

41

۵٫ وقتی که مرحله ۴ رو انجام دادید نوبت به ۵ میرسه که مسیر  Filter> Blur> Gaussian Blur  رو طیکنید و تغییرات را مانند عکس زیر انجام دهید :

51

۶٫ حالا تنظیمات رو شنایی ونور عکس تون رسید . این مسیر رو طی  کنبد mage> Adjustments> Levels  و هم چنین می تونید کلید های  Ctrl+L  استفاده کنید  و حالا تغییرات رومانند عکس زیر انجام بدید :

61

۷٫ مرحله آخر رسیدیم که باید ۲ تغغیر کوچیک انجام بدید :
۱ - روی لایه کلیک کنید و بعد کلید های  Ctrl + J رو بفشارید تا لایه مشابه ساخته شود به نام Background Copy
2- لایه جدید ساخته شده را در بالای لایه های دیگر قرار می دهیم و Layer Mod آن را بر روی   Soft Light قرار می دهیم.
برای فهمیدن کامل توضیحات به عکس زیر با دقت توجه کنید :

7

۸٫ تموم شد و نتیجه کار رو ببینید و :D نظر فراموش نشه …

8

همه مراحل در یک نگاه :

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; }

 
comment نظرات ()
 
 
نقاشی روی بدن
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
 
  نقاشی بدن - نقاشی پوست

 نقاشی بدن، یکی از اشکال هنر بدن است که برخی از افراد آن را به عنوان قدیمی ترین و کهن ترین شکل هنر مطرح می کنند. برخلاف تاتو و خالکوبی و سایر انواع هنر بدن، نقاشی بدن موقتی است. نقاشی به روی پوست بدن انسان انجام می شود و تنها چند ساعت و یا حداکثر دو هفته باقی می ماند( اگر از تاتو حنا یا مهندی استفاده شده باشد). نقاشی بر روی صورت،« نقاشی چهره» نامیده می شود.

شکل باستانی نقاشی بدن


نقاشی بدن با استفاده از خاک رس و سایر رنگدانه ها و مواد رنگی طبیعی، پیش از همه در فرهنگ های قبیله ای به وجود آمد، و اغلب در طول مراسم و جشن ها به کار می رفت. این رسم هنوز هم در میان مردم بومی استرالیا، نیوزلند، جزایر اقیانوس آرام و بخش هایی از آفریقا، به همان شکل سنتی باقی مانده است و حفظ شده است. یک نوع نیمه ماندگار از نقاشی بدن، مهندی) نامیده می شود که از رنگینه های تهیه شده از حنا برای آرایش موقتی پوست استفاده می شود( از این رو معمولا به اشتباه « تاتو حنا» نامیده می شود). مهندی از گذشته تا کنون در هند و خاورمیانه، خصوصا برای عروس ها، به کار می رود. از اواخر دهه 1990، مهندی در میان زنان جوان دنیای غرب نیز رایج شده است .
مردم بومی آمریکای جنوبی، به طور سنتی از زغال چوب مرطوب، درخت آناتو( درخت قرمز بویا) و هیوتو، برای آرایش صورت و بدن خود استفاده می کنند. هیوتو یک ماده نیمه ماندگار است و معمولا چند هفته طول می کشد تا رنگ سیاه و تیره آن محو بشود و از بین برود.از قرن ها پیش، بازیگران و دلقک ها در سراسر دنیا، چهره و گاهی اوقات بدن خود را نقاشی می کردند و تا امروز هم این کار ادامه دارد. به تدریج انواعی از نقاشی چهره برای موقعیت های معمولی، به شکل شیوه های آرایشی که ما امروزه آنها را می شناسیم، رشد و پیشرفت کرد.


نقاشی بدن به شکل مدرن
از دهه 1960، نقاشی بدن در جوامع غربی احیا و تقویت شد و تا حدودی با آزاد سازی عادات اجتماعی در خصوص برهنگی، این امر تسریع شد. حتی امروزه هم درباره مشروعیت و قانونی بودن نقاشی بدن به عنوان یکی از اشکال هنر، بحث های بسیاری وجود دارد. می توان گفت که احیای جدید این هنر، به نمایشگاه جهانی سال 1933 در شیکاگو برمی گردد؛ زمانی که مکس فکتور بدن مدل خود را با فرمول جدید گریم خود برای فیلم های هالیوود نقاشی کرد و باعث ایجاد آشوب و اختلال عمومی شد، که در نتیجه مکس فکتور و مدل او بازداشت شدند.

نقاشی بدن همیشه بر روی بدن کاملا برهنه انجام نمی شود. نقاشی بدن ممکن است شامل طرح های کوچکتر بر روی یک قسمت از بدن باشد.
یک جنبش هنری اندکی متفاوت در دهه 1950 و 1960 آغاز شد. در این روش، مدلی را به طور کامل با رنگ می پوشاندند و سپس آن مدل، بدن خود را بر روی پارچه کرباس، پرده نقاشی یا وسایل دیگر می مالید و بر روی آنها می غلتید، تا رنگ بدن خود را به آنها منتقل کند. اثری که با این تکنیک خلق می شد، شکلی از انتقال تصویر بدن مدل بر روی آن وسیله بود. این اثر شامل تمام خطوط و منحنی های بدن مدل بود(معمولا مدل زن)، که در زمینه و طرح تصویر منعکس می شد. این تکنیک لزوما تکرنگ و یکنواخت نبود؛ چندین رنگ
مختلف در قسمت های مختلف بدن، گاهی اوقات تاثیر بسیار جالبی را خلق می کرد.

جشنواره های نقاشی بدن

امروزه هنر نقاشی بدن، چه در عرصه تخصصی و چه به صورت آماتور و غیرحرفه ای، بسیار عظیم و با اهمیت است. جشنواره های نقاشی بدن، هر ساله در سراسردنیا برگزار می شود و نقاشان بدن حرفه ای و آماتورهای مشتاق و باهوش را گرد هم جمع می کند. نقاشی بدن همچنین در مسابقات فوتبال، میهمانی های شاد وجنجالی و در جشنواره های خاص دیده می شود. جشنواره جهانی نقاش بدن در سیبودن اتریش، بزرگترین رویداد هنری در زمینه نقاشی بدن است و هزاران بازدیدکننده، آثار عالی و شگفت انگیز شرکت کنندگان در این مسابقه را تحسین می کنند.
جشنواره های نقاشی بدن که در آمریکا برگزار می شود شامل فستیوال هنرهای بدن آمریکا، در شمال ایالت نیویورک؛ و فستیوال نقاشی بدن ایالت متحده آمریکا در نیو مکزیکو است.

نقاشی بدن، هنری عالی و فاخروروشکا، سوپرمدل معروف دهه 1960، اغلب به عنوان الهه الهام بخش بسیاری از نقاشان بدن ذکر می شود. تصاویر او در کتاب« تغییر چهره»، بارها مورد تقلید قرار گرفته است.


از اوایل دهه 1990، هنر نقاشی بدن در ایالت متحده آمریکا به طور وسیعی پذیرفته شد و بیشتر از پیش هنرمندان بدن، به انجمن ملی روی آوردند.
در سال 2006، نخستین گالری که منحصرا به هنر نقاشی بدن اختصاص داشت، توسط داور جشنواره جهانی نقاشی بدن، کریگ تریسی (Craig Tracy) در نیواورلئان افتتاح شد.نقاشی بدن در عرصه تجاریبسیاری از هنرمندان در سرتاسر دنیا، به عنوان حرفه و شغل اصلی خود به نقاشی بدن می پردازند. کار آنها دائما در آگهی های تجاری تلویزیون دیده می شود. همچنین نقاشان بدن خیلی اوقات در زمینه فیلم کار می کنند، خصوصا در داستان های تخیلی علمی، که موجودات خارجی و بیگانه را بسیار استادانه با نقاشی بدن خلق می کنند. در آگهی های تبلیغاتی نیز از نقاشی بدن استفاده می شود و هر ساله صدها نقاشی بدن در صفحات گلاسه مجلات دنیا به چشم می خورد.
نقاشی چهره
نقاشی چهره، کاربردی هنری از رنگ لوازم آرایشی در چهره افراد است. رنگ های آرایشی خاصی وجود دارد که تنها برای نقاشی صورت ساخته می شود. افراد پیش از نقاشی بر روی چهره خود، باید بدانند که از چه نوع رنگ هایی باید استفاده کنند. رنگ های کرفت(Craft)، همچنین مدادهای نقاشی آبرنگ مناسب استفاده بر روی پوست نیست. استفاده از این نوع رنگ ها و ابزار ممکن باعث ایجاد لکه های پوستی و حساسیت های پوستی بشود. از زمان های باستان، نقاشی چهره برای شکار، کاربردهای مذهبی و موارد جنگی و نظامی استفاده شده است(از قبیل استتار یا عضویت در یک واحد نظامی).خصوصا در حال حاضر، این کار یک نوع سرگرمی معمولی در نمایشگاه های کشور، بازارهای روباز بزرگ(به ویژه در اروپا و آمریکا) و سایر مکان هایی که کودکان و جوانان در آنجا حضور دارند، محسوب می شود. نقاشی چهره در پارک های سرگرمی خاص، میهمانی ها و جشنواره های سراسر دنیای غرب، در میان کودکان بسیار رایج است. اگرچه عموما نقاشی چهره بر روی صورت کودکان انجام می شود، اما بسیاری از نوجوانان و افراد بزرگسال نیز ازاینکه برای رویدادهای خاصی،از قبیل جمع آوری پول برای موسسات خیریه، چهره خود را نقاشی کنند، لذت می برند.
انواع متنوعی از نقاشی چهره وجود دارد که شامل:


 • <LI dir=rtl>طرح هایی از علامت ها و شعارهایی از تیم ورزشی محبوب، شخصیت های کارتونی و طرح های دیگری که جذاب و زیبا هستند یا برای جوانان خوش آیند هستند.
  <LI dir=rtl>طرح های دراماتیک و نمایشی که برای تمامی سنین جالب است.
  <LI dir=rtl>طرح های لباس که شخص را به کسی یا چیزی کاملا متفاوت بدل می کند.
 • طرح های که تلاش می کند تا صورت را به شکلی رنگ کند، تا انسجام و همبستگی فرد را با یک جنبش و نهضت خاص نشان بدهد، که معمولا یک مسابقه ورزشی یا عضویت در یک گروه است.
در بسیاری از پارک های سرگرمی، اطاقک های پراکنده ای در اطراف آن وجود دارد که شخص می تواند بر روی صورت خود، نقاشی چهره انجام بدهد. یک فعالیت مشابه، به کار بردن تتو موقت و فوری است، که طرح هایی رنگی یا جوهری هستند و به راحتی با آب، الکل، صابون یا سایر حلال های ملایم پاک می شوند.
__________________
گونگی نقاشی کردن چهره


زمانی که می خواهید نقاشی چهره را بیاموزید، باید درباره رنگ های صورت، رنگ ها ی نقاشی، قلم موها، پاک کن ها، بهداشت و طرح ها آگاهی داشته باشید.


www.canimgrubum.org

www.canimgrubum.org
www.canimgrubum.org
www.canimgrubum.org
www.canimgrubum.org

نوع رنگ های چهره : تنها رنگهایی را بخرید و استفاده کنید که مخصوص چهره یا بدن ساخته شده است. مهمترین مطلب در خرید رنگ چهره این است که مراقب باشید که این رنگ ها با مجوزهای کشور شما و رهنمودهای استفاده بر روی پوست مطابقت داشته باشد. رنگ چهره مایع، رایج ترین نوع است و به راحتی پاک می شود؛ این نوع رنگ برای کسانی که تازه شروع به یادگیری نقاشی چهره کرده اند و همچنین نقاشان حرفه ای چهره، مناسب است.
رنگهای نقاشی: با جعبه رنگی که دارای رنگ سیاه، سفید و رنگ های اصلی- آبی، قرمز و زرد- است، شروع کنید. شما با ترکیب این چند رنگ می توانید هر رنگ دیگری را که نیاز دارید، بسازید و اگر شما تازه شروع به یادگیری نقاشی چهره کرده اید، این کار باعث تمرین بسیار خوبی برای شما می شود. پس از اینکه چندین بار نقاشی چهره انجام دادید، درخواهید یافت که به رنگ های خاص دیگری، به جز این چند رنگ اصلی نیاز دارید. شما می توانید این رنگهای مخصوص را، علاوه بر رنگهای قبلی که نام بردیم، خریداری کنید. به عنوان مثال ممکن است شما تشخیص بدهید که رنگ سبز یک رنگ رایج و مورد استفاده است، بنابراین به جای ترکیب آبی و سبز با یکدیگر برای ایجاد رنگ سبز، می توانید یک جعبه رنگ سبز خریداری کنید.
قلم موها: از یک قلم موی باریک و ظریف برای جزئیات، یک جفت قلم موی متوسط برای بدنه نقاشی و یک قلم موی بزرگ برای قسمت های بزرگتر استفاده کنید.
بهداشت: بهداشت در نقاشی چهره بینهایت مهم است و مطالبی هست که هنگام یاد گیری نقاشی چهره، باید از آنها آگاه باشید. هرگز بر روی چهره کسی که بریدگی یا زخم باز، تاول تبخالی یا ورم ملتهب یا هر نوع بیماری پوستی عفونی دارد، نقاشی نکنید. هرگز بر روی صورت افرادی که حساسیت غذایی یا عکس العمل های آلرژیک نسبت به صابون، کرم های پوست و غیره دارند، بدون تست قبلی بر روی پوست، نقاشی نکنید.
طرح ها: طرح های مورد استفاده برای نقاشی چهره، در اینترنت و کتاب های الکترونیکی یافت می شود که قدم به قدم طرح های نقاشی چهره را نشان می دهد.


کاربرد در ارتش


در تمام ارتش های دنیا معمول است که سربازان در نمایش های رزمی، چهره و سایر بخش های روباز و بدون پوشش بدن خود را، با هدف استتار، با رنگ های طبیعی مانند سبز، برنزه، خاکی و لجنی نقاشی کنند.

رنگ های نقاشی بدن
 
رنگهای مدرن و جدید نقاشی چهره و بدن، بر طبق رهنمودهای دقیق و سخت گیرانه ای ساخته می شود، به این معنی که آنها مسموم کننده نیستند و معمولا حساسیت زا هم نیستند و به راحتی با شستشو پاک می شوند. این رنگها با کمک دست، قلم مو، اسفنج دریایی طبیعی یا با استفاده از رنگ پاش، استفاده می شود. برخلاف افسانه ای که توسط جیمز باند در فیلم انگشت طلایی محصول 1964، جاودان شده است؛ اگر تمام بدن کسی را نقاشی و رنگ کرد، خفه نمی شود؛ اگرچه استفاده از رنگ های نقاشی بدن برای زمانی طولانی، به دلیل ممانعت از تعرق بدن، ممکن است باعث گرمازدگی شود.
در روش مهندی، رنگ دانه های قهوه ای حنای طبیعی سالم و بی خطر هستند، اگرچه رنگینه های سیاه مصنوعی ممکن است باعث حساسیت های پوستی جدی بشود و پیش از شروع نقاشی بدن، نیاز به تست دارد.

هر نوع رنگی که برای نقاشی بدن استفاده میشود، اگر پوست هر گونه علامتی از حساسیت پوستی نشان بدهد، باید فورا استفاده از آن را متوقف کرد(که در مورد لوازم آرایشی هم همینطور است). علاوه براین نباید از رنگ بدن، در زخم ها و جراحت های باز، یا خیلی نزدیک به چشم ها استفاده بشود. توصیه می شود که از رنگ ها یا محصولاتی که برای استفاده بر روی بدن ساخته نشده اند، استفاده نشود، زیرا ممکن است موجب ایجاد حساسیت های پوستی جدی و خطرناک بشود.هنر دست


هنر دست، نقاشی یا آرایش دست به طریقی است که آن را به شکل یک حیوان یا شیئ دیگری نشان بدهد. برخی هنرمندان نقاشی بر روی دست مانند گودیو دانیل، تصاویری ایجاد می کنند که نشان دهنده جانوران وحشی بر روی دست افراد است.

 
comment نظرات ()
 
 
  
بالاي صفحه

كليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت سايت ميباشد

All Rights Reserved 2010 © by visualarts.persianblog.ir

Designed By Iman Khoshniat @ V:3.0 POWERED BY PERSIANBLOG.IR