رنگ بنفش
نویسنده : Atousa Salehpour - ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٥
 

بنفش

بنفش رنگ عرفان و معنویت است.  بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی وقرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزار دهنده را تعدیل می نماید.

وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویا پردازان و فیلسوفان است و نشانه ....

متن کامل و عکس ها را در ادامه مطلب ببینید!

 
                                  

 


بنفش

بنفش رنگ عرفان و معنویت است.  بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگشاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی وقرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطهآرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش ورهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطبروانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایماحساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزار دهنده را تعدیل می نماید.

وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویا پردازان و فیلسوفان است و نشانه صداقت ، وفاداری و عشقمی باشد. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی راپاک می کند و در این زمینه مانند اشعه ماوراء بنفش عمل می نماید. 

از به کار بردن بنفش در دکوراسیون داخلی خانه خود اجتناب نکنید.

 
                                  

این دوره دیگر زمان این است که بنفش در طراحی داخلی منزل شما جایی ویژه برای خودداشته باشد. زمان آن رسیده که شما نیز از آرامش و حالت خوش عرفانی این رنگ درخانه خود بهره مند شوید. بنفش به ندرت در طبیعت دیده می شود. مانند گل های زیبایبنفشه. هیچ رنگی به اندازه بنفش نمی تواند عرفانی و الهام بخش باشد. بنفش همچنین یادآور غذاها و خوردنی های خوش مزه ای مثل انگور بنفش – بادمجان و تمشکمی باشد و بسیار اشتها آوراست .

                       
 
بنفش بسیار کم در طبیعت دیده می شود و همان مقدار کم نیز اغلب در کنار طیف های
گوناگون رنگ سبز به چشم می خورد . بنفش هم چنین در کنار قهوه ای بسیار زیبا مینشیند اما نکته ای که می بایست رعایت کنید این است که طیف های دو رنگی که در کنارهم می نشیند بسیار مهم هستند برای مثال بهتراست بنفش روشن ( بنفش یاسی ) درکنار قهوه ای شکلاتی قرار بگیرد و یا بنفش بادمجانی در کنار بژ و طیف های خنثی یرنگ قهوه ایی .

                          
ترکیب بنفش و صورتی نیز بسیار زیبا و چشم نواز است . این دو رنگ یک زوج بسیارهماهنگ هستند که وقتی در کنار هم می گیرند چشم ها را به سوی خود جذب می کنند.کنار هم نشستن بنفش ملایم و صورتی روشن ترکیبی را ایجاد می کنند که بسیار موردپسند بانوان و دختران جوان واقع می شود و ترکیبی بسیار مناسب برای اتاق خواب میباشد.

            

 بنفش در کنار نقره ای طلائی ترکیبی شیک و بسیار پرجلوه را خلق می کنند کهفضا را به فضایی شاهانه منزل می سازد و  همچنین باعث صمیمیت و گرم شدن محیطمی شود. اگر تمایل دارید که فضایی فانتزی و هنری داشته باشید. به شما توصیه میکنیم آبی ، قرمز و سبز را کنار بنفش بنشانید . بنفش نیز همانند قرمز وقتی کنار سفیدقرار می گیرد جلوه ای زیبا و تحسین بر انگیزی را بوجود می آورد از ترکیب بنفش با سیاهو طولی بپرهیزید زیرا این ترکیب احساس غم و ناکامی را در محیط القا می کند.

                           


 
comment نظرات ()
 
 
  
بالاي صفحه

كليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت سايت ميباشد

All Rights Reserved 2010 © by visualarts.persianblog.ir

Designed By Iman Khoshniat @ V:3.0 POWERED BY PERSIANBLOG.IR